Informácie o nás

Stránka bude zameraná na prebytky rastlín, najmä africké fialky, veľkonočné kaktusy, ale aj iné obľúbené druhy.  Zaoberáme sa pestovaním rôznych kvetov v byte (preto sú priestory a možnosti obmedzené)ale tiež aj v záhrade. Keď máte záujem o akýkoľvek druh rastliny a nechcete si ju kupovať vo veľkopredajniach, tak ste na správnom mieste.

 

Do rôznych veľkopredajní sa tieto rastliny dovážajú síce vo veľkom množstve rozmanitých druhov a farieb, ale často s veľkými rizikami napadnutia škodcami, či hnilobou s následkom nesprávneho zaobchádzania (polievania).

 

Ďaľšie riziká kúpy rastliny vo veľkých nákupných centrách sú zväčša zapríčinené tým, že rastliny určené na predaj v akciových cenách sú pestované v podmienkach, ktoré im vy napokon po kúpe neviete zabezpečiť a preto často rastlina zakúpená v nejakom centre uhynie. Najväčšou pravdepodobnosťou, že rastlina vám uhynie, je kúpa za spomínané akciové ceny, ktoré sú cielené na prilákanie viac zákazníkov.

 

Rastliny zakúpené v obchodných centrách sú vypestované na kvantitu, nie kvalitu. Z dôvodu, aby na trh prišli v plnej kráse sú rastliny urýchľované na rast a kvitnutie v sklenníkoch rôznymi hormónmi a chemikáliami, ku ktorým sa neskôr kupujúci ani nedostane, pretože nie sú na trhu bežne dostupné, čiže nemá možnosť dopriať to isté svojej rastline a často napokon pri nedostatočných podmienkach aj tak uhynie.

 

Riskovať možné problémy, ktoré vznikajú kúpou chemicky dopovaných rastlín, je zbytočné. Istejšie je zabezpečiť si semená či odrezky z rastlín, ktoré rastú prirodzene bez hormónov a chemických urýchľovačov rastu. Tie aj tak rastlinám iba škodia, vysilujú ich a napokon zabíjajú.... Je pravda, že nejako treba začať, rastlinky nám len tak z neba nespadnú. Ja som si tiež kupovala akciovky a niekedy opäť podľahnem, ale už sa snažím čo najmenej a radšej si zoženiem zo spoľahlivejšieho zdroja, pretože s takými rastlinami je omnoho menej starostí.

 

Ľudia, ktorí skutočne obľubujú flóru a nedržia kvety v byte, či v dome iba na to, aby im zdobili inak prázdnu policu pri okne, či volné miesto pri televízore, ale zaujíma ich aj vývoj a rast, ktorý je skutočne fascinujúci, sa isto zaoberajú radšej pestovaním spôsobom od A po Z. To znamená, že skutočný priaznivec flóry si radšej dopestuje rastliny zo semien, hľúz, či odrezkov, na ktorých môže zmeny pozorovať a vidieť vývoj svojej starostlivosti na vlastné oči. Kdežto kúpou pomerne ešte mladej, alebo dospelej rastliny v obchode o tieto zážitky plne prichádza a často sa nedočká ďalšieho vývoja.

 

Preto vznikol tento web. Sme vášnivé pestovateľky, ktoré urobia pre kvety aj posledné. Zaoberáme sa pestovaním z odrezkov i zo semien a preto, že nemáme veľké priestory, musíme rastlinné prebytky posúvať ďalej. Preto, ak máte záujem o akýkoľvek ponúkaný druh, stačí len napísať. Napokon sa určite dohodneme tak, aby bola spokojnosť na oboch stranách zaručená.

 

Je veľmi nepraktické a zdĺhavé zaoberať sa podávaním stále nových inzerátov na rôznych inzerciách, keď ich môžeme ponúknuť priamo na svojom webe. Ak prejavíte záujem o naše rastlinky, tak vás môžeme ubezpečiť, že rastliny budú posielané a dodávané len zdravé a balené samozrejme v rámci možností, však maximálne kvalitne. S posielaním prebytkov sme nazbierali celkom dobré skúsenosti, preto nie je dôvod obávať sa nejakých vážnejších problémov. Samozrejme, kvalita dodaných rastliniek závisí aj od pošty, ale sme ochotné prijať reklamácie za istých podmienok a rastlinky nahradiť inými.

 

                                                                                                                                                                                                                    S pozdravom: Lucia

V prípade, že máte akékoľvek pripomienky ohľadom rastlín, alebo funkčnosti webu, prosím dajte nám vedieť prostredníctvom kontaktu a my sa vám zo všetkých síl pokúsime vyhovieť.

.